Od kuchni Monica Ali

ISBN:

Published:

Paperback

516 pages


Description

Od kuchni  by  Monica Ali

Od kuchni by Monica Ali
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, ZIP | 516 pages | ISBN: | 3.64 Mb

W pamiętającym lepsze czasy hotelu Imperial szef kuchni Gabriel Lightfoot ma doprowadzić kuchnię do dawnej świetności. Trudno jednak o zachowanie uczciwości - i zdrowia psychicznego - wobec sprzecznych częstokroć wymagań barwnego, wielonarodowegoMoreW pamiętającym lepsze czasy hotelu Imperial szef kuchni Gabriel Lightfoot ma doprowadzić kuchnię do dawnej świetności.

Trudno jednak o zachowanie uczciwości - i zdrowia psychicznego - wobec sprzecznych częstokroć wymagań barwnego, wielonarodowego personelu, czujnego kierownictwa i wspólników, z którymi po cichu planuje uruchomienie własnej restauracji. Pomimo stresu wszystko wskazuje na to, że ciężka praca przyniesie rezultaty...Dopóki nie dojdzie do odkrycia w kuchni zwłok nocnego portiera. Jest to mała, samotna śmierć - wystarcza jednak do zakłócenia niepewnej równowagi życia Gabea.Dochodzi też do innych komplikacji: ojciec Gabriela umiera na raka, narzeczona spodziewa się więcej po ich związku, a kierownik restauracji najwyraźniej robi jakieś lewe interesy.Pojawia się Lena, młoda kobieta o zagadkowej urodzie, w niezrozumiały sposób związana ze śmiercią portiera.

Będący pod jej urokiem Gabriel podejmuje decyzję, której konsekwencje postawią go przed nagą prawdą o sobie, gruntownie odmienią jego życie - i przyszłość, której jeszcze niedawno pragnął.Od kuchni Moniki Ali to zapierający dech w piersiach ciąg dalszy Brick Lane, zarazem portret człowieka na krawędzi i wiele mówiący, niezbyt przyjemny rzut oka na tygiel naszego współczesnego życia. Książka potwierdza pozycję Moniki Ali nie tylko jako wybitnej pisarski, ale również przenikliwej obserwatorki dramatów nowoczesności.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Od kuchni":


slaberadio.pl

©2009-2015 | DMCA | Contact us